Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kumar Borcu Olan Samsung Çalışanı Bakın Ne Yaptı ?

Ana Sayfa » Genel » Kumar Borcu Olan Samsung Çalışanı Bakın Ne Yaptı ?
Kumar Borcu Olan Samsung Çalışanı Bakın Ne Yaptı ?

Teknoloji devi Samsung her gün duymayacağımız türden bir olaya sahne oldu. Yaklaşık altı senedir Samsung’da görev yapan engelli çalışanın firmadan 700 bin dolar değerinde akıllı telefon çaldığı ortaya çıktı.

Samsung’un uzun süre boyunca fark etmediği bu olay Güney Kore‘de gerçekleşti. Suwon merkezinde görev yapan Lee isimli bir çalışanın yaklaşık iki sene boyunca Samsung’dan akıllı telefon çaldığı anlaşıldı. Lee, Samsung tarafından 2010 senesinde engellilere iş imkanı sunan bir program kapsamında işe alınmıştı. Henüz satışa çıkartılmayan, geliştiricilerin üzerinde çalışması için tasarlanan akıllı telefonlarla ilgileniyordu. Bu cihazlar kimi zaman yazılım, kimi zaman donanım testlerine tabi tutuluyordu. Yaklaşık 800 bin dolar kumar borcu olan Lee bu probleminden Samsung yardımıyla kurtulamayı planlıyordu. Bunun için Aralık 2014’ten başlayarak merkezden akıllı telefon kaçırmaya başladı. Tekerlekli sandalyesi yardımıyla sorunsuz bir şekilde çıkarttığı cihazları ikinci el telefonculara satıyordu. Aradan geçen iki yılın ardından Samsung satış için üretmediği cihazların Vietham’a ulaştığını fark etti. Polis tarafından yapılan araştırmanın ardından cihazların Lee tarafından satıldığı ortaya çıktı. Lee yakalanana kadar 8.474 Samsung akıllı telefonu satmayı başarmıştı. Bu sayede borcunun 711 bin dolarlık kısmını kapatacak noktaya gelmişti fakat amacına ulaşamadan yakalandı. Bu eski Samsung çalışanının ne kadar ceza alacağı ise henüz belli değil.

Kumar Borcu Olan Samsung Çalışanı Bakın Ne Yaptı ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Messenger Apple Watch’a Geldi Yeni Fiat Egea Üretimi Başladı Apple 20 ülkeye daha 3D harita sunuyor Ücretli yollar ve feribotlar da artık Yandex.Navigasyon’da iPhone sahipleri yeni Galaxy’leri 30 gün ücretsiz deneyebilecek Asus Çubuk Bilgisayarını Tanıttı

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Blog GENÇ - Tüm Hakları Saklıdır