Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dünyanın En Akıllı Şarj Aleti: UsBidi!

Ana Sayfa » Teknoloji » Akıllı Cihazlar » Dünyanın En Akıllı Şarj Aleti: UsBidi!
Dünyanın En Akıllı Şarj Aleti: UsBidi!

Kickstarter’da başlatılan ve hedefini çoktan yakalayan dünyanın en akıllı şarj aleti UsBidi, içerdiği akıllı teknoloji sayesinde telefonların batarya ömrünü koruyor.

 

usbidi-dunyanin-en-akilli-sarj-aleti

Telefonların batarya ömürlerindeki sorunlar ve şarj aletlerinin bozulmasına karşı önlem olarak yapılan UsBidi, hakkettiği ilgiyi Kickstarter üzerinde çoktan görmüş durumda.

Bildiğiniz üzere telefonların uzun süre şarjda takılı olması, ısınma ve ufak şarj etme dongüsü gibi durumlara yol açıp, telefonumuzun pil ömrünü yavaşça düşürüyor. Geliştirilen akıllı şarj aleti UsBidi sayesinde bütün bunlara engel olmak amaçlanıyor.

usbidi-sarj-aleti

UsBidi şarj aletinin özellikleri

Android telefonlarda cihaz şarj olunca gelen şarj aletini çıkarın uyarısı ya da Apple’ın da dahil olduğu birçok uzmanın söylediği, telefonunuzun pili dolunca şarjdan çıkarın uyarısı, bataryanın ömrünü uzatmak için önemli etkenlerden. İşte UsBidi’nin içindeki teknoloji ile bize sunduğu en büyük yenilik bu konuyla ilgili olan otomatik devre dışı kalma özelliği. Yani geceden şarja taktığımız telefonumuzun pili dolduğu zaman güç otomatik olarak kesiliyor. Böylece ısınma ve mini şarj döngüsü sorunu engelleniyor. Batarya sağlıklı kalıyor ve ömrü uzun oluyor.

usbidi-yesil-kablo

Diğer bir özellik ise 2 kat hızlı şarj etme. Telefonlarımız bilgisayarlarımıza takılı haldeyken normalden daha yavaş biçimde şarj olur. Bunun sebebi aynı zamanda arkada sürekli senkronize etmesidir. Akıllı şarj aleti UsBidi, üzerinde bulunan dokunmatik yüzey sayesinde bir tıkla 2 kat hızlı şarj olma özelliğine geçebiliyor. Böylece senkronizasyon yapmıyorken bilgisayardan da hızlı bir şarj dolumu gerçekleştirme olanağı sağlıyor.

Bunlarla birlikte opsiyonel kablo boyları, LED ışıklı bildirimler, manyetik özelliği ile mıknatıs gibi yüzeylere yapışması ve renkli kablo seçenekleri de akıllı şarj aletinin özellikleri arasında. Değişik yapısıyla kablo ömründe de uzun süre vaat eden UsBidi, 35 bin dolarlık proje hedefine daha bitmesine 30 gün kala aldığı 391 bin dolar bağış ile ulaşmış, hatta geçmiş durumda.

photo-original

Android için Micro USB ve Apple cihazlar için MFi sertifikalı Lightning kablosu şeklinde iki sürümle gelecek olan şarj aletinin dağıtımına ise 2016 Şubat itibarıyla başlanacak. Ürünün satışı retail sürümde 35 dolarolacakken, Kickstarter’da bağış yapanlar en düşük 23 dolardan ürüne kavuşacak.

Dünyanın en akıllı şarj aleti UsBidi için Kickstarter sayfasına buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

 

Dünyanın En Akıllı Şarj Aleti: UsBidi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

RASTGELE İÇERİKLER

Google Maps’in iOS uygulaması nihayet Türkiye’de Snapchat artık daha az mobil veri tüketiyor Cem Yılmaz’lı İftarlık Gazoz’un ilk fragmanı yayında [Video] iPhone 6s ve iPhone 6s Plus hakkında her şey [Video] Twitter’ın “beğen” tuşu artık daha popüler BMW lüksünün zirvesi X7 için takvim kesinleşti

FACEBOOK'TA BİZ

TemaFabrika

Hoşgeldiniz

Blog GENÇ - Tüm Hakları Saklıdır